Protez Saç Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Protez Saç Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Protez saç nedir sorusu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılarak tamamen insan saçı dokusunda geliştirilmiştir. Teknik imkanlarla üretilen saç protezleri özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek saçlı kısımlara yerleştirilmektedir. Kısaca gerçek saç görünümü sağlanması işlemine protez saç denilmektedir. Tıbbi bir operasyon gerektirmeyen saç protez işlemi memnun kalınmadığı takdirde sorunsuz bir şekilde tekrar kaldırılabilmektedir. Ayrıca saçlarda kullanılan protez sorunsuz bir yapıdadır ve oldukça hijyeniktir.

Protez saç nedir? Kimlere Uygulanabilmektedir?

Protez saç her ne sebeple olursa olsun saç dökülmesi sorunu yaşayan büyük küçük, geç yaşlı herkese uygulanabilmektedir. Kemoterapi sonrası saçlarını kaybeden kişiler bile protez saç sayesinde bu zor dönemleri yüksek motivasyonla atlatabilmektedirler.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?

Protez saç küçük çocuklarda ve egzema gibi deri hastalıklarında uygulanmamaktadır. Şaçlara yapılan protez uygulaması aynen ağza takılan diş protezi gibidir. Ayrıca gözlere takılan lens gibi kullanışlı bir yapıdadır. Böyle olmasına rağmen ilerlemiş yaşlarından veya çok küçük olmalarından dolayı kendi öz bakımlarını yapamayacak kişilere uygulanmamaktadır.