Saç Dökülmeleri

Saç Dökülmeleri ve Telafi Yöntemleri

Kadınlar estetik görünümlerine şekil vermek için mücadele ederlerken önceliği beden ölçülerine, ardından saç ve yüz bakımlarına verirler. Ama erkekler için ilk akla gelen kas ve saç olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak da gizlenmesi mümkün olmayan saç erkeklerde en etkili bölgedir. Ne yazık ki kişilerin daha çok erken yaşlarda saç bakımına önem vermemeleri sorunun başlangıcıdır. Ya da genetik yapılarına bağlı olarak çok fazla kişi de saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Genel olarak erkeklerde görünse de kozmetik ürünlere ya da yapılan işlemlere bağlı olarak bayanlarda da görülebilmektedir. Yani, saç dökülmesi problemlerinin genel çoğunluğu genetik kaynaklıdır. Ayrıca hormon yapılarına bağlı olarak da bu sorun görülmektedir. Bu dökülme türüne erkek tipi saç dökülmesi adı verilmektedir.

Saç dökülmeleri için çözüm var mıdır?

Saç dökülmelerinde genellikle çözüm bulunamamakta olsa da yavaşlatılması, dökülme nedenine bağlı olarak da tamamen engellenebilmektedir. Ne yazık ki birçoğu saç dökülmesini engellemek mümkün olamamaktadır. Bu durumda dökülme sonucu tamamen kaybedilen bölgelerde ya da seyrelmelerin yaşandığı bölgelerde görülmektedir. Görsel anlamda olumsuzluk yaşanmaktadır. Tabi bu kayıplar sadece saç dökülmesi sonucu olmamaktadır. Bazen de yanma ya da yaralanma vb. gibi nedenlerle de saç kaybının yaşanması mümkündür. İşte bu gibi durumlarda en çok başvurulan yollardan birisi saç ekimi yaptırmaktır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç ekimi esnasında en çok dikkat edilmesi gereken unsur operasyonun yaptırılacağı kişidir. Çünkü bu bir cerrahi müdahaledir sonuçta. Bu nedenle uzman kişilerce yapılacak saç ekimi hem görsellik hem de dayanıklılık açısından önem taşımaktadır. Saç dökülmesi aşamasından saç ekimi aşamasına kadar devamlı işinin ehli uzmanlarla tedavi yöntemleri izlemek en anlamlısı olacaktır. Çünkü özellikle saç ekimi konusunda uygulamayı yapacak olan uzmanın önerileri ve kişinin bu uygulamalara hassasiyet göstermesi oldukça önem arz etmektedir.